По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Методи оцінки складських запасів

Щоб коректно оцінити складські запаси, необхідно розглянути всі види на обліку:
  - Готівкові запаси, до яких належать поточні, страхові, сезонні, неліквідні.
  - Запаси у каналах збуту. Це продукція, яка була відправлена зі складу на реалізацію дилерами або перебуває в дорозі, але ще не сплачена клієнтами.
  - сплачені запаси, що знаходяться в дорозі від постачальників, у тому числі ще не відвантажені ними та прийняті на відповідальне зберігання.

Кожен метод оцінки складських запасів має свої переваги та недоліки. Тому для вибору найбільш відповідного способу для конкретного складу варто вивчити всі нюанси, і більше про це, відвідайте онлайн корпоративні тренінги з логістики в Україні, у вашій компанії.

ФІФО
Свою назву FIFO метод отримав від англійської first in, first out - перший прийшов, перший пішов. При цьому способі обліку всі товари обліковуються окремо за вартістю приходу кожної партії. При продажу продукції спочатку списується собівартість тих, хто прийшов раніше.

З використанням цього балансні залишки найточніше відповідають поточної ринкової ціні, оскільки на рахунках домінують пізніші закупівельні партії. Але при цьому собівартість не відповідає поточній ринковій ціні через те, що в ній відображається вартість ранніх закупівель.

Якщо спостерігається інфляція, то використання ФІФО дозволяє отримати найвищий прибуток зі збільшенням цін закупівель, але це призводить до нарахування великих податків. Коли відбувається дефляція, за методом FIFO чистий прибуток стає найнижчим, але й податки також мінімізуються.
 ***  Цікаві статті партнерів - Три дієві способи прокачати власні навички Soft Skills, а також - 5 порад щодо вибору ламінату ідеального кольору.

ЛІФО
LIFO – last in, first out (першим прийшов, останнім пішов) – дає можливість враховувати вантажі окремо за цінами приходу кожної партії та списувати під час продажу собівартість товарів, що прийшли останніми.

При веденні обліку даним способом на балансі залишатиметься продукція, яку було придбано давно. У разі інфляції закупівельні ціни підвищуватимуться, і залишки на балансі виявляться істотно нижчими за поточну ринкову вартість, а собівартість продажів буде досить точно відповідати їм. Отже, собівартість буде високою, прибуток – низьким та податкові платежі – теж низькими. При дефляції все стане навпаки, саме про це, ви зможете дізнатися, відвідавши тренінг складська логістика, або в інших містах України.

У ЛІФО, на відміну ФІФО, не враховується фізичний рух вантажів. Головну роль в оцінці товарних запасів грає рух вартості.

Середньозважений
Цей метод обліку передбачає враховувати продукцію за середніми цінами. Для визначення вартості слід врахувати ціну як наявних, і знову надійшли партій за звітний період, і навіть залишкову вартість балансі початку цього періоду. Застосування цього методу дозволяє лавірувати між результатами, що одержуються при FIFO та LIFO. А якщо на складі відбувається швидкий оборот товарів, то середньозважений спосіб буде майже виконаний.

P/S  А також, цікаві статті розкрадання на складі та способи їх запобігання, дуже корисні поради, також, Способи боротьби з крадіжкою і основні способи розкрадань зі складу, розповіді кладовщика....
Більше інформації на нашому сайті "Все з Логістики Постачання Закупівель" http://sbt.nbc.ua/