По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Основні способи розкрадань зі складу

Розробляючи превентивні заходи проти розкрадань, насамперед слід ретельно оглянути склад та проаналізувати існуючі можливості крадіжки.

Злочинець може працювати один або у змові з іншими працівниками складу. Способів крадіжок поодинці досить мало, і вони дуже прості. Подібний злочинець зазвичай бере те, що «погано лежить». Це можуть бути взуття, одяг, фармацевтичні препарати, продукти тощо. Будь-яка компанія, що надає послуги складського зберігання, визначає певний відсоток природних втрат, прийнятий, як неминучі втрати. Саме цим і користується злодій-одинак. Він старанно виконує свої прямі обов'язки, проте викрадене списує на легальні недостачі. Подібний працівник може підмінити вантаж на видачі або взагалі не доповісти його, підставивши тим самим контролера. Щоб винести викрадене з території складу злочинець застосовує різні хитрощі: кладе речі у взуття, у корпус мобільного телефону, у пачку з-під цигарок, нашує потаємні кишені на одязі, щоб обійти огляд – більше про це, ви зможете дізнатися, відвідавши корпоративні тренінги з логістики в Україні, у вашій компанії.

Розкрадання, що здійснюються в змові, зазвичай мають значно складнішу організацію та методику виконання. У змові можуть бути експедитори, водії, приймальник товару, охорона. Траплялися випадки, коли в розкраданні брали участь усі учасники технологічного ланцюжка прийому продукції. Найбільш поширеною є така схема. Оператор ПТО отримує завдання на доставку вантажу до зони контролю. Товару при цьому перевозитись трохи більше, ніж потрібно. Контролер, який відповідає за зберігання вантажу, нібито не помічає надлишку. Експедитор приймає його та вивозить зайве. Залежно від пристрою складу схема розкрадань може бути більш витонченою та з великою кількістю учасників, радимо для вашої компанії, тренінг складська логістика Київ та інших містах України.
 Також цікаві статті - яку машину краще придбати для таксі? А також - Установка Vesta CP + PowerMTA™ 4.5r11 и 5r3

Припустимо, що склад контролює переміщення вантажів по штрих-коду. І тут несумлінні працівники можуть просто змінювати етикетки. Служба охорони при видачі зазвичай не перевіряє штрих-коди, а просто перераховує коробки, так що комірник може підмінити етикетки. У результаті дорогий товар вкрадений, а дешевший покривається відрахуваннями матеріальної безвідповідальності за недобросовісні складські послуги.

Склад, що працює за паперовою внутрішньою документацією, найчастіше наражається на ризик підробки документів. Товар вивозиться фальшивими накладними, і ніхто не здатний виявити причину і джерела їх виникнення.

Існують і простіші методи: приховування товару в підсобних і технічних приміщеннях, вивезення разом зі сміттям або дрібний товар приховують у більшому. І це далеко не весь перелік способів крадіжки. Тому будь-який склад повинен не просто забезпечити безпеку зберігання вантажу, а й утруднити саму можливість розкрадання.

P/S Ви можете замовити онлайн корпоративний тренінг з логістики для Вашої компанії у Вашій компанії, у Вашому місті. А також, цікава стаття розкрадання на складі та способи їх запобігання, дуже корисні поради...
Більше інформації на нашому сайті "Все з Логістики Постачання Закупівель" http://sbt.nbc.ua/