По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як заощадити на змісті складу

Перед кожною великою компанією постійно стоїть питання, скільки орендувати складів. У цьому треба враховувати як витрати на оренду самих складів, а й у транспортні витрати. При цьому чим більше кількість орендованих приміщень, тим менша орендна плата за одиницю складу. Це не слід забувати в жодному разі.

1. Домагайтеся зниження орендної плати. Наразі показник вакантності складських площ, за даними нашої компанії, у Києві становить понад 35%, а у регіонах – понад 50%. Це ідеальні умови для конструктивної розмови з орендодавцем про знижку.

На жаль, єдиного відкритого та достовірного джерела даних про орендні ставки немає (та й на практиці найчастіше публічно оголошені ставки набагато вищі за ті, яких вдається досягти в ході переговорів), тому перед розмовою проведіть невеликий аналіз ринку. Наприклад, розмістивши оголошення про пошук площ на безкоштовній складській біржі, ми проводимо з цього питання, онлайн семінари в Україні , заходьте та дивіться.

Якщо домовитись з орендодавцем не вдається, можна шукати новий склад. Хороших варіантів та адекватних орендодавців зараз як ніколи багато.

Ще один тренд цього року – орендні канікули. З орендарів не стягується плата за перші три місяці, за умови, що він приходить на рік і більше. Приклад із практики: орендар отримав шість місяців канікул за те, що орендуватиме склад протягом трьох років. Якщо орендодавець не пропонує канікули, не соромтеся запропонувати їх йому.

2. Збільшуйте щільність зберігання вантажів. Практика показує: найчастіше ущільнити товари на складі можна на 15%-75%, залежно від продукції, що зберігається:
    - електрокомпоненти – 63%
   - Взуття – 21%
    - Автозапчастини для сільгосптехніки – 48%
    - Продукти харчування – 20%

У деяких випадках для цього може знадобитися стелажне обладнання. Тут ми рекомендуємо звернутися до ринку складських стелажів, що були у вжитку.

Рекомендуємо ознайомитись, всі онлайн тренінги з логістики в Україні, а також багато корисної інформації в галузі логістики http://sbt.nbc.ua/

P/S: Статті з нашого порталу - як знизити логістичні витрати в компанії, а також, основні способи розкрадань зі складу, і звісно - як зменшити витрати на склад? Це будуть корисні пораби.