По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як зменшити витрати на склад?

Кожна компанія має хоч один спосіб знизити витрати. Нинішня криза — саме час її використати.

При плануванні складу варто врахувати такі фактори:
   - будівництво нового чи реконструкція старого, розташування;
    - характеристика товару та його сортування;
    - режим роботи складу та його функція;
   - обсяг продукції та товарообіг;
   - Система складування та механізація.

Проміжний товарний залишок необхідно підтримувати задля збереження певного рівня сервісу. Складський простір необхідний у такому обсязі, що й зберігання половини повторного замовлення + проміжний товарний залишок.

Кількість складів та їх розташування
Кількість складів, їх обсяг та географічне розташування залежать лише від вашої бізнес-моделі. Об'єднання кількох існуючих складів в один великий може призвести до вигоди внаслідок економії ресурсів та зміни порядку роботи – це може бути обґрунтовано, виходячи з розташування вашої цільової аудиторії. До зростання прибутку також може призвести зниження витрат на будівлі та систему управління, концентрація ресурсів та товару в одному місці, більш висока швидкість товарообігу.

Зрозуміло, вся одержана вигода не повинна бути з'їдена зрослими транспортними витратами. Пам'ятати доводиться і рівень сервісу. Товари, які мають високий попит, замовляються часто для мінімізації займаного простору і складських витрат. Занадто маленький склад може призвести до проблем із доставкою. Склад має бути розрахований правильно, з урахуванням зростання товарного асортименту.
Ви можете дізнатися, як зменшити витрати на складі, пройти тренінги онлайн з логістики, і отримати багато корисної інформації.

Будинок складу
Склад повинен розташовуватися в такий спосіб, щоб мати найкращий доступ для приймання та відвантаження товарів.

Будівлі та споруди, що утворюють частину виробничого потоку, повинні мати ефективну внутрішню транспортну мережу, яка забезпечує ефективне проходження товару (доріжки, проходи, конвеєри, транспортери тощо).

  Інтерфейс - це навантаження, зміна одного типу обробки та частки дистрибуції товару. Упаковка, маркування тощо. - Це теж інтерфейс.

Під час проектування майбутнього складу слід передбачити майбутній розвиток та зростання. Витрати землю, будівлі чи оренду є витратами в ланцюга поставки. Обмеження, такі як доступність землі для будівництва або ціна приміщення за 1 м2 можуть впливати як на вибір типу будівлі, так і на вибір типу обробки вантажу.

Величина товарообігу та інтенсивність обробки товару, що складується, також впливають на розміри складу. Головним чином, високі будівлі придатні для зберігання товару з низькою інтенсивністю обороту, низькі будівлі для високоінтенсивного товарообігу.

Підлоги на складі
Підлогове покриття повинно витримувати навантаження складованого товару і складських машин, що рухаються. На підлогу впливає у вигляді навантаження кожної стійки стелажу, яка встановлюється на підп'ятники різної форми і анкериться до підлоги. Сила, з якою стоїка тисне на підлогу, дорівнює сумі мас усіх палет всіх рівнів секції (полок стелажної конструкції, обмеженої двома рамами).

Бетонні підлоги мають як мінімум удвічі кращу несучу здатність по відношенню до асфальтових. Бетонні підлоги не сприйнятливі до змін температури. Слід пам'ятати, що максимальне навантаження на секцію вказується з розрахунку бетонної підлоги.

Підлога є найбільш чутливою стороною складу. Пагорби, ями та виступи можуть впливати на рух складських машин. Рух у вузькопрохідних стелажах найбільш чутливий. Зверніть увагу на класифікацію вимог до різних типів складування.

Підлога має витримувати сумарне навантаження всіх навантажених рівнів. Високоякісні підлоги є обов'язковими при використанні висотних стелажних конструкцій.
Пікові навантаження у висотних стелажах дуже великі - на чотири стійки припадає сумарне навантаження всієї навантаженої секції.

 - Звичайна підлога має допуски ± 5 мм на довжину 2 метри. Вузько-прохідна техніка може застосовуватися на такому підлоговому покритті при висоті підйому до 3,0 м.
 - Плоскі підлоги мають допуск ± 3 мм на довжину 2 метри. Вузько-прохідна техніка може застосовуватися на такому підлоговому покритті при висоті підйому до 6,0 м.
 - Підлогове покриття у складських приміщеннях з висотою понад 6,0 м потребує більшої точності. Безаварійна їзда вимагає створення суперплоських підлог. На довжину 2 м величина допуску висоти має перевищувати 1,5 мм. На довжину 0,25 м трохи більше 0,8 мм.

Існують спеціальні вимоги до відстані між колесами складської машини. Це пов'язано з ефектом ритмічної фази (резонансу) під час руху машини вздовж проходу між стелажами.

Додатковою перевагою як для оператора, так і для машини є безшовна підлога (за винятком спеціальних деформаційних та компенсаційних швів). На поверхні підлоги не повинно залишатись механічних слідів руху машини. Покриття має бути вологостійким, легко митися та переносити перепади температур.
Рекомендуємо ознайомитись, всі тренінги з логістики в Україні, а також багато корисної інформації в галузі логістики http://sbt.nbc.ua/
А також, статті від нашого колеги, які зможуть допомогти вам в вашому бізнесі - секрети краси - чуттєвість і жіночність, а також - Як спокусити чоловіка та побудувати з ним стосунки?