По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Кредит готівкою - 4 ризики для поручителя

У прийнятті позитивного рішення в схваленні позики, банк хоче бути впевнений в тому, що борг буде погашений своєчасно і принесе йому належний прибуток. Відповідно, коли мова йде про великі суми, або ненадійного позичальника, банк може відмовити в кредиті готівкою без поручителя і зажадати додаткових гарантій повернення коштів. Поручитель - це людина, яка бере на себе виконання зобов'язань перед банком, в разі ухилення від них позичальником. Відповідно, поручатися за когось чи ні - це справа суто особиста, не завжди все протікає за поганим сценарієм, однак перед прийняттям позитивного рішення про поруку, слід ознайомитися з усіма можливими ризиками.

Чим ризикує поручитель по кредиту

1. Ризик фінансових втрат. Якщо позичальник перестає виконувати зобов'язання перед банком, оплата боргу лягає на плечі поручителя. І не тільки основного боргу – пені, штрафи за прострочення і відповідно відсотки. Спочатку банк ділить залишок суми порівну на позичальника і поручителя, щоб підвищити ймовірність погашення, однак якщо позичальник знову уникає оплати боргу – його частина також стає зобов'язанням поручителя.

2. Ризик зіпсувати кредитну історію. Кредитна історія при несплаті боргу позичальником, псується відповідно не тільки у нього, але і у поручителя. Тому навіть якщо позичальник ваш найкращий друг, десять разів подумайте про поруку. Подумайте про те, що ненадійний позичальник може потягнути на дно вас обох.

3. Ризик втрати майна. Якщо банк отримує відмову у виконанні кредитних зобов'язань, може постраждати рухоме і нерухоме майно поручителя - його можуть стягнути в рахунок погашення боргу. Звичайно, в першу чергу стягується майно позичальника, але якщо цього не буде вистачати, відповідно, страждає і поручитель.

4. Ризик відмови банків. Коли поручителю необхідно буде оформити власний кредит, банки можуть йому відмовити, адже за фактом на нього накладаються зобов'язання доручення за іншою позикою. Навіть якщо людина, за якого ви поручилися, все платить вчасно, а сам поручитель при цьому має в своєму розпорядженні всі необхідні фінансові можливості. Таким чином, банки можуть відмовляти до тих пір, поки заборгованість не буде повністю погашена.

Що також важливо - якщо вийшло так, що поручитель погасив всю суму за ненадійного позичальника, він не має права претендувати на майно, придбане цим позичальником за даним кредитом. Однак після погашення цієї позики, він має право подати позов до суду на позичальника з метою компенсації виплачених коштів. Для цього потрібно лише представити документи, які є доказом того, що зобов'язання по кредиту виконував поручитель.

Джерело: https://vdolg.com.ua/