По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Куди вкласти гроші в Україні цього року?

Прогнози експертів і міжнародних організацій на цей і наступний рік вкрай суперечливі. З одного боку, аналітики пророкують, що світова економіка продовжить відновлюватися від наслідків епідемії коронавірусу. Так, за даними Центру економічних та ділових досліджень, планетарний ВВП цього року вперше в історії перевищить $100 трлн. Однак, висока інфляція, порушення логістичних ланцюжків та епідеміологічні ризики мають сильний негативний вплив на економіки провідних держав світу. В результаті рейтингове Fitch Ratings знизило прогноз зростання світового ВВП до 4,3%, з очікуваних у вересні 4,5%.

Варто враховувати, що через бурхливу на планеті пандемію до будь-яких економічних прогнозів варто ставитися з певною часткою скептицизму. На тлі глобальної фінансової нестабільності інвестори надзвичайно обережно вкладають гроші у нові проекти. В Україні ж і без того складний інвестиційний клімат погіршується через політичні та військові чинники.
Також рекомендуємо скористатися індивідуальним сервісом для інвесторів для підбору інструментів інвестування.

Консервативні вкладення у долар
Традиційно наші громадяни вважають за краще скуповувати валюту і зберігати її під матрацом замість того, щоб кудись інвестувати. Згідно з відомостями НБУ, обсяг подібних інвестицій може становити близько 30 – 35 млрд. доларів. Зрозуміло, такий підхід не сприяє зростанню добробуту українців, адже відомо, що гроші мають перебувати в обігу та генерувати прибуток.

Крім того, за підсумками листопада прошлого року інфляція в США прискорилася до 6,8%, досягнувши максимуму за останні 40 років, що послаблює купівельну спроможність долара. Тому майже всі провідні світові аналітики пророкують, що найближчим часом ФРС може підвищити базову облікову ставку рефінансування, що призведе до зміцнення долара щодо валют країн, що розвиваються. Проте у стратегічній перспективі слід очікувати збереження тренду на зниження інвестиційної привабливості долара.

Стабільні та надійні інвестиції у золото.
Якщо ви хочете інвестувати невелику суму з мінімальними ризиками, зверніть увагу на золото. Дорогоцінний метал традиційно вважається одним із найбезпечніших активів з точки зору заощадження капіталу в довгостроковій перспективі. Золото завжди знайде свого покупця і не схильне до цінових стрибків, на відміну від того ж біткоїна або котирувань на ринках акцій. У кризові чи неспокійні часи золото стає одним із найпопулярніших активів.

Багато аналітиків передбачали, що в прошлому році дорогоцінний метал різко зросте в ціні через нестабільну ситуацію на світовому ринку. Однак, протягом останніх 12 місяців вартість золота знаходилася в діапазоні близько $1800 за унцію, а за підсумками року золото навіть подешевшало на 3,5%, що вкрай незвичайно, адже світова інфляція мала б теоретично збільшити попит на дорогоцінний метал. Згідно з дослідженням Deutsche Bank, минулого року деякі інвестори перестали розглядати золото як ключовий ощадний актив. Як повідомила в інтерв'ю каналу CNBC Ненсі Тенглер, трейдер інвесткомпанії Laffer Tengler Investments капіталісти зберігали гроші від інфляції, вкладаючи їх у нерухомість та акції.

На думку експертів американського банку Citibank, середня вартість унції золота цього року складе $1670. Аналітики Deutsche Bank прогнозують, що наприкінці цього року ціни на золото будуть у діапазоні $1750 за унцію. Зниженню вартості жовтого дорогоцінного металу сприятиме прогнозоване підвищення базової ставки ФРС США, яке призведе до зміцнення долара та збільшення прибутковості американських казначейських облігацій та відтоку інвесторів з ринку золота.

Однак, якщо інфляцію в США приборкати не вийде, ціни на дорогоцінний метал можуть і зрости. У будь-якому випадку, золото залишається однією з найбезпечніших інвестицій, тож, на думку експертів, інвесторам варто зберігати в ньому не менше 10% своїх заощаджень. Але варто враховувати, що великого прибутку інвестиції в золото не принесуть. Хорошою альтернативою пасивним вкладенням у дорогоцінний метал може стати покупка ювелірного виробництва, що діє, в Київській області. Підприємство пропонує клієнтам широку лінійку срібних виробів, а диверсифікована географія продажів зводить до мінімуму фактор залежності від окремого ринку чи клієнта.

Антикризові вкладення в біткоїн
Минулого року біткоїн продемонстрував стрімке зростання, у листопаді вартість найпопулярнішої в світі криптовалюти перевищила позначку $69 000. Таке різке подорожчання цифрової монети пояснюється тим, що в кризові часи біткоїн став одним з основних ощадних активів. Щоправда, згодом вартість биткоина скоригувалась і на момент написання цієї статті криптовалюта торгується в діапазоні $34 000.

Єдиної думки щодо вартості біткоїну цього року серед експертів немає. Так, генеральний директор каналу Real Vision Рауль Пал заявив, що курс головної криптовалюти цього року зросте до $248 000 - $400 000. Більш скромний прогноз представили аналітики JPMorgan. На їхню думку, ціна біткоїну може досягти $139 000. А Нельсон Мерчан, співзасновник Johnson's Light Node Media вважає, що історія з криптовалютами дуже схожа на шахрайство і існує колосальний ризик обвалення біткоїну.

Як показує практика, вартість криптовалюти може як несподівано зрости, так і так само стрімко впасти, тому вкладення коштів у цифрові гроші – вкрай ризикована витівка.

Новий спосіб фінансування проектів у формі ICO, що злетів чотири роки тому, не зміг протриматися у фазі зростання навіть рік і стрімко пішов на спад, захоплюючи за собою мрії і надії мільйонерів, що не відбулися.
Комерційна нерухомість – ваш пасивний дохід

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні суму від $100 000 і вище, хочете кудись вкласти гроші, але ще не визначилися з напрямком інвестування, то варто придивитися до комерційної нерухомості. Головна перевага цієї галузі для інвесторів – високий коефіцієнт капіталізації, що становить 9-13% (аналогічний показник для житлової нерухомості сягає лише 3-7% річних). Комерційна нерухомість зазвичай здається відразу на кілька років, тому цей варіант відмінно підійде для тих, хто хоче отримувати довгостроковий пасивний дохід.

Є кілька різних видів комерційної нерухомості: торгові площі, офіси, готельні комплекси та вілли, промислові, складські та логістичні приміщення. Всі сегменти комерційної нерухомості, крім готельного, загалом непогано переживають період коронакризи.

Також епідемія призвела до того, що великі компанії розпочали процес тотальної реорганізації логістичних ланцюжків. Капіталісти намагаються розміщувати виробничі потужності неподалік ринків збуту, внаслідок чого зріс попит на складські та промислові приміщення.

P/S: Пропонуємо статті наших коллег:
Наприклад - Що може ускладнити грудне вигодовування?
Дуже Раціональне харчування при вагітності, потрібно знати.
Дієтолрг пропонує - Дієта мами що годує, це дуже важно.
Також наші статті-поради:
*** Чи потрібний бізнес-план для залучення інвестицій?
Нові Технології контролю логістичних процесів, в наш час.
І - Как уменьшить затраты на склад? Цеж ваші гроші.