По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Мистецтво вести переговори, коли ситуація загострилася

Дарина Агєєва, практикуючий психолог, магістр факультету психології Санкт-Петербурзького державного університету

    Коли опонент кричить або на ваші пропозиції звучить люта мова, краще переговори призупинити або слухайте мовчки. Коли кричати перестане, відзначте, що така поведінка для себе вважаєте неприпустимим, запропонувавши сконцентруватися на конкретній проблемі. Можна також ввічливо помітити «Вибачте, тут у нас виникло взаимонепонимание». Якщо не вдається зробити паузу, повертаємося назад. У тезисной формі слід заново викласти основні положення - сприяє уповільненню ритму проходять переговорів. Такяк краще вести ділові переговори?

    Якщо отримуєте занадто багато інформації, не встигаючи обмірковувати надходять відомості, або намагаються вас перевантажити, потрібно знизити темп. Сприяє цьому ведення записів.

    Якщо відчуваєте, що вами відверто намагаються маніпулювати, намагайтеся помінятися ролями. Парирує такі спроби фразою «Хороша думка, що Ви думаєте про це? Особисто я не зовсім впевнений ».
Также читайте - оформление разрешительных документов на строительные работы, основные проблемы расчета и уплаты паевого взноса.


    Якщо стикаєтеся з незаперечним фактом, вдавайтеся до емоційного відповіді. Вираз на зразок «Мені це не подобається» або «Це пропозиція не дуже мене тішить» - досить часто ефективніше гідних аргументів.

    Якщо вас ображають, для збереження спокою можна переключитися з слухових відчуттів до візуальних - почавши уважно розглядати певний предмет. Можна в своїй уяві програти ситуацію, представляючи опонента в смішному вигляді.

    Якщо відчуваєте, що емоції на межі, намагайтеся зрозуміти, які емоції відчуваєте. Назвіть їх про себе - дратівливість, переляк тощо. Потім визначте, де в тілі виникає напруга, намагайтеся розім'яти, розслабити це місце. Перенесіть фокус своєї уваги з думок і емоцій на фізичні відчуття - потягніть на себе ступні ніг, щоб виникла напруга в литках, потім їх повільно розслабте. Відмінний варіант - дотримуватися нарочито повільних дій. Повільно беріть пляшку з водою, повільно наливайте воду, повільно пийте, паралельно розглядаючи бульбашки