По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Основні види перевезень

Для розвитку економіки, матеріально-технічної бази демократичної держави транспорт має величезне значення.

Сучасний транспорт - це взаємопов'язаний комплекс народного господарства, в рамках якого діють як самостійні галузі різні види міського, а також магістрального і промислового транспорту.

Транспорт - це сфера матеріального виробництва. Транспорт перетворює продукцію в товар, вводить його в сферу обігу і доставляє до місця замовлення даного продукту. Процес доставки вантажів, пасажирів, а також багажу називають продукцією транспорту.

Основні завдання транспорту:

 --   з'єднати в єдиний технологічний процес різні сфери промисловості.
 --   забезпечення повного задоволення потреб населення в перевезеннях.

Залежно від того які транспортні компанії беруть участь у переміщенні вантажу і кількості транспортних засобів, що перевозять один і той же вантаж або пасажирів, особливостей організації процесу, перевезення ділять на:

1. міжнародні;
2. міжрегіональні;

Міжнародні - забезпечують переміщення вантажу між двома або більше країнами. Для того щоб виконати замовлення потрібно перетнути одну або декілька кордонів і оформити документацію та пройти безліч інстанцій.

Міжрегіональні - це перевезення, які здійснюються всередині однієї країни з одного регіону в інший. Це найпоширеніший вид вантажоперевезень, тим не менш, для доставки вантажу необхідні відповідні документи.

3. Залізничні, автоперевезення, авіаперевезення, а також доставка, яку здійснює затоплений транспорт;

Автомобільні перевезення при доставці вантажу, найчастіше за все використовуються організаціями, тому що вони менш затратні. Залізничній доставкою користуються лише в тому, випадку якщо кінцевий пункт знаходиться далеко від автомобільних трас. У разі якщо час доставки вантажу жорстко регламентовано, якщо через втрати часу буде завдано великої економічний шкоди фірмі, підприємство використовує авіаперевезення. Також авіаперевезення використовують, якщо немає іншого способу переправити вантаж до кінцевого пункту призначення.

4. Вантажні і пасажирські.

Переміщення вантажів різними видами транспорту (універсальними, спеціальними) називають вантажними перевезеннями.

Пасажирські перевезення - це перевезення людей за допомогою різних видів транспорту. Розрізняють такі види пасажирських перевезень: внутрішньоміські, приміські, міжміські, міжнародні.
Наша компанія, пропонує Вам, тренінги транспортна логістика в Києві, або корпоративний тренінг транспорта логістика, в вашій компанії.


За типом відповідальності перевізника:
1. унімодальне;
2. інтермодальні;
3. мультимодальні вантажоперевезення.

Унімодального (одновидових) - це перевезення вантажу з використанням одного виду транспорту. Транспортна компанія, організуюча перевезення працює за принципом «від дверей до дверей», коли немає перевантаження товару і не передбачено його зберігання на складах. Параметри вибору транспорту для перевезення: вид вантажу, його обсяг, витрати часу, грошові кошти, витрачені на перевезення. Замовник працює тільки з одним агентом. Найчастіше для одновидових перевезення використовують автомобілі.

  Інтермодальні перевезення - це переміщення вантажів з використанням різних видів транспорту. Замовник працює з однією компанією. При багатовидовий доставці використовують 2 -3 виду транспорту: залізничний, автомобільний і річковий (морської). Гідність даного виду - співпраця відбувається з однією людиною (агентом). Транспортна компанія, яка займається вантажоперевезеннями бере на себе зобов'язання: організувати все вантажні і розвантажувальні роботи, відповідає за збереження і зберігання вантажів, а також організовує перевалочні пункти. Найчастіше для багатовидовий перевезення використовують залізничний транспорт. Фірма, яка займається вантажоперевезеннями своїм автомобілем забирає вантаж від замовника і доставляє його до залізничного вузла, де формуються склади. Далі вантаж залізницею слід до кінцевого пункту призначення. Іноді, замість залізничного транспорту використовують затоплений транспорт.

  Мультимодальні перевезення перевозить вантажі на великі відстані з кільком транспортними компаніями з різними агентами цих фірм. Транспортна фірма доставляє вантаж в будь-яку точку світу. Недоліки даного виду - формування декількох комплектів супроводжуючої документації, складна організація перевезення, великі матеріальні витрати. Але, незважаючи на недоліки, мультимодальні перевезення є єдиним варіантом, якщо вантаж потрібно доставити в віддалений куточок світу.

Транспортування вантажу та перевезення це різні поняття і їх потрібно розрізняти.

Перевезення - це рух транспортного засобу разом з вантажем (автомобіль, літак).

Транспортування - це не тільки перевезення, але й рух товарно-матеріальних цінностей будь-яким способом (перекачування нафти, подача газу по трубопроводах). Таким чином, при транспортуванні рухається тільки продукція: газ, нафту. До транспортуванні відносять: сплав лісу, рух вантажів на конвеєрі гідравлічним способом.

Критерії вибору способу перевезення:

  -  враховується сума матеріально-технічних витрат,
  -  час перевезення,
  -  безпеку,
 -   надійність,
 -   доступність і потужність транспорту.