Почему важно научить ребенка читать по слогам
Сегодня все чаще у детей в начальной школе возникают сложности с украинским языком: медленное чтение, отсутствие понимания прочитанного, сложности с пересказом и ошибки, ошибки, ошибки! Причина здесь вовсе не в интеллектуальных способностях ребенка и его стараниях. В этой статье рассказываем, какой этап при обучении чтению важно не пропустить, чтобы у ребенка грамотность была на высоком уровне.
Як пов'язано читання та грамотність?
Навчити дитину читати – значить допомогти їй зробити серйозний прорив у розвитку. Це дуже відповідальний процес. Дорослому, який взяв він роль вчителя, важливо закласти правильний фундамент техніки читання – прокласти безпечний маршрут у сотні навчальних способів, технологій і методик.
Дізнайтесь про що таке консумація, та про що таке сучасний інтранеті чим він корисний для бізнесу?
У нашій онлайн-школі ми часто стикаємося з тим, що діти різного віку не можуть визначати кількість голосних і складів у слові, зазнають труднощів при переносі слів з одного рядка на інший і припускаються купи помилок при читанні та на письмі.
У більшості таких випадків з'ясовується, що дитина просто навчилася читати неправильним способом: замість буквального читання почала відразу сприймати слово цілісно. Так, такий спосіб значно швидший, але «швидко» не завжди означає "якісно".
Поверхнева навичка не є знанням. Ось чому потрібно більше часу приділяти саме орфографічному читанню – коли слово промовляється буквально: читається саме так, як воно написано.
Метод складового читання допомагає дитині глибоко відчути механізм словотвору. Така система розвиває:
- фонематичний слух;
- Навички звукобуквенного аналізу;
- автоматичне сприйняття наголосу на слові.
Читаючи складами, дитина промовляє і запам'ятовує правильний варіант написання. Що надалі допоможе йому допускати менше помилок: правильно переносити слова з одного рядка на інший і вміти ділити слова на склади та грамотно писати.
Як правильно вчити дитину читати по складах
Вивчення граматики можна порівняти із конструктором. Граючи, дитина легко комбінує деталі, збирає та перебудовує свої шедеври. А все тому, що він уже засвоїв принцип поєднання складових елементів.
Склади - це ті ж деталі, як маленькі цеглини. Навчившись їх складати і поєднувати, дитина починає розуміти алгоритм освіти слів, і навчання перетворюється на зрозумілий та приємний процес із найменшою кількістю помилок.
Читайте також про- що таке категорійний менеджмент, і навіщо він потрібен?
Тому, починаючи самостійно навчати дитину читання, дотримуйтесь деяких правил:
1. Вчіть звук, а не букву
На цьому етапі не плутайте дитину алфавітною вимовою. Тому що потім йому важко буде зрозуміти, чому "ДЕ" в словах має читатися як "Д", "ЕМ" - як "М", і замість зрозумілого "будинок" може вийти "ДеОеМ".
2. Спочатку вивчіть голосні, потім – приголосні
Почніть із голосних «А, О, У, Ы, І», потім запам'ятовуйте з дитиною інші літери. З приголосних першими вивчайте «М, З, Х, Ш, Л, Н, Р», потім – «К, П, Т», а потім уже – «В, З, Ж, Б, Р, Д».
Докладніше про те, як правильно вчити з дитиною літери, щоб вона швидко і правильно їх запам'ятовувала, читайте у цій статті.
3. Вивчивши кілька літер, переходьте до складання складів.
Щоб процес навчання був дитині на радість, використовуйте ігри. Адже набагато цікавіше, коли «А» шукає "У" у лісі та їхня зустріч перетворюється на гучне "Ау!" Ось вам і перший склад-слово.
За таким же принципом можна поєднати «М» та «А». А якщо додати таке саме звукопоєднання, то вийде «мама». Так поступово від простого до складного пізнається конструкція слова. Дитина вчиться чітко чути кожен звук, визначати склади і надалі це допоможе йому добре освоїти граматику.
4. Починайте з простих звукосполучень «АУ», «УА», «МА» тощо. п., виділяючи на кожне з них пару занять
5. Обов'язково закріплюйте з дитиною вивчене
Склади можна складати з пластилінових букв або випечених із тіста, малювати на піску. А в дорозі можна весело грати в "Продовж слово": ви кажете перший склад, а продовження потрібно придумати дитині: "Ко" - "Корова", "Коза", "Колобок".
Також можна скористатися картками зі складами, до яких підбирається пара.
Щоб ви не обрали, головне, щоб у дитини виробився стійкий інтерес до читання та віра у власні сили.
Але навчання читання потребує майстерності та терпіння. Будьте готові, що вам знадобиться море витримки та фантазії, тому що не всі діти люблять навчатися.
Чи не нашкодити!
Легкість навчання, що здається, часто стає причиною серйозних помилок, які негативно впливають на подальшу успішність і вимагають тривалої корекції.
Щоб навчити дитину читати, дорослий має бути справжнім професіоналом, знати та любити свою справу. Саме тому все більше батьків по всьому світу довіряють навчання дітей досвідченим освітянам онлайн-школи НБЦ.
Наші педагоги працюють на результат і роблять це грамотно та цікаво, тому що добре знають дитячу психологію та знаходять підхід до кожної дитини незалежно від темпераменту та віку. А ігровий формат та інтерактивні завдання на нашій власній онлайн-платформі допомагають навіть найменшим дітям навчатися з інтересом та отримувати швидкий результат.
Якщо ви вже пробували навчити свою дитину читати, але відчуваєте, що щось упустили або просто не справляєтеся – записуйте її до нас до школи. Навчимо читати з нуля, виправимо всі помилки та підготуємо до школи.
Перший урок БЕЗКОШТОВНИЙ
Спробуйте, і вам більше не доведеться витрачати свій час та сили, лаятися з дитиною та переживати за збереження української мови чи підготовку до школи.
Маючи чудову нагоду, пропонуємо для вашої компанії корпоративні тренінги скадська логістика, а також унікальні тренінги управління запасами Київ, та в Україні.
Дуже цікава стаття для бізнесу - як працювати із постачальниками. Вибір стратегії роботи з постачальником