По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Способи збільшення пропускної спроможності складу

Керівники кожної компанії, яка організує адресне зберігання на складі товарів та вантажів, стоять перед проблемою збільшення продуктивності складу, ефективного використання складських площ та підвищення його пропускної спроможності.

Для того, щоб визначити потенціал і зробити ефективнішим надання складських послуг, слід проаналізувати роботу складського комплексу, знайти можливості для скорочення логістичних витрат. Ці кроки просто необхідні для того, щоб компанія могла і надалі залишатися на ринку.

Хоча вивчення ефективності роботи складу, внесення пропозицій щодо оптимізації деяких логістичних операцій, оновлення обладнання та технологій, удосконалення складського обліку входить до компетенції відділу логістики, ці заходи мають відбуватися у зв'язку з роботою транспортного, фінансового, комерційного та інших відділень компанії.

Склад для зберігання вантажів, розміщений у непристосованому приміщенні (досить часто такими приміщеннями виступають колишні виробничі об'єкти), має деякі характерні недоліки: непродумана система зонування, далеко не оптимальна установка складського обладнання та стелажів, недосконала технологія обробки вантажів, мінімум складської техніки та низька кваліфікація працівників складу.

Однак навіть у цих умовах можна зробити тимчасове зберігання вантажів та адресне зберігання на складі товарів значно ефективнішим, проте для цього потрібно вивчити потенціал складського комплексу.
Користуючись нагодою, рекомендуємо Вам тренінг Майстер закупівель результативні переговори, а також тренінг Складська логістика як у відкритому, так і в корпоративному форматі.

Аналіз можливостей використання потенціалу складу.
У межах такого аналізу логістичні відділи підприємств мають вивчити різні аспекти роботи складу.

Насамперед, йдеться про аудит товароруху із застосуванням АВС-аналізу за деякими характеристиками вантажів, щоб оцінити можливості та перспективи складу та виявити, які саме фактори не дозволяють використовувати їх повністю.

Після цього необхідно вивчити, які технології та обладнання використовуються на складі, чи відповідає система зонування потребам роботи компанії, оцінити, наскільки може бути розширено перелік складських послуг та можливості обробки товарів, та які заходи для цього необхідно вжити.

Ну а після того, як складеться ясна картинка, як повинен працювати склад, слід визначити, що саме необхідно зробити для її реалізації. І якщо складські послуги мають стати більш ефективними без значних витрат, компанія має використовувати всі можливості для підвищення продуктивності роботи складу за допомогою вдосконалення використовуваних технологій та оптимізації складських операцій з урахуванням роботи інших підрозділів компанії.

Пропозиції керівництва, які зроблять більш рентабельними послуги та збільшать товарний обіг, можуть бути зведені до основних груп: скорочення термінів обробки вантажів та покращення просторової організації приміщення складу. Конкретні пропозиції можуть стосуватися оптимізації термінів зберігання товарних запасів, вдосконалення системи зберігання вантажів складі, використання нового устаткування. Розглянемо можливості реалізації деяких із цих пропозицій.

Оптимізація термінів зберігання товарів
У результаті вивчення товароруху складі визначаються групи товарів, мають певний термін зберігання, швидкість їх догляду зі складу, реальний термін, протягом якого відбувається тимчасове зберігання вантажів різних товарних груп.

Після цього необхідно встановити термін зберігання товарів на складі з урахуванням обсягів та строків постачання, планованих обсягів продажу на майбутні періоди, потужності складського комплексу. Після того, як буде визначено товарний запас, який повинен зберігатися на складі, стане можливим розрахувати необхідні площі, щоб організувати на них адресне зберігання на складі різних товарів, і обладнання для зберігання кожної групи товарів в залежності від швидкості її реалізації, способу відбору, обсягу та ваги.

Для реалізації такого рішення потрібне використання методу штрихкодування, системи адресного зберігання, програмного забезпечення для формування періодичних звітів, а також співпраця відділів закупівель та продажів. Проте своєчасне виявлення залежалого чи неліквідного товару, його негайне уцінка, списання чи знищення дозволять підвищити ефективність роботи складу та знизити прямі витрати складської компанії.

P/S Ви можете замовити корпоративний тренінг з логістики для Вашої компанії у Вашій компанії, у Вашому місті …..
Більше інформації на нашому сайті "Все про Логістику Постачання Закупівлюhttp://sbt.nbc.ua/

Полезные интересные статьи:
Что такое Активизация складских запасов,
Мотивация сотрудников склада
Учет товара на складе
Как ускорить складские операции?