По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як запобігти крадіжкам на складі?

В результаті діяльності будь-якого складу відбуваються крадіжки, особливо якщо говорить про російський народ, адже який би не це «потужний» народ, бажання пожити «на халяву» переслідує їх все життя. Крадіжки зі складу завжди є головою болем керуючих ним, а також керівництвом служби безпеки та багатьох кадрів, які відповідають за облік різних речей. Внаслідок високої актуальності цієї проблеми, у народі існує величезна кількість способів, які дозволять уникнути крадіжки зі складу або хоча б їх мінімізувати, адже розумні та досвідчені злодії можуть обійти будь-яку систему захисту.

Та й проблема суттєво ускладнюється тим, що крадіжка зі складу відбувається зсередини, тобто крадуть ті, що ведуть безпосередньо діяльність із цим складом. Можливо, таким злодієм навіть сам охоронець, для якого складські стелажі куплені в Києві, завжди знаходяться під рукою.

Але навіщо красти у тій компанії, де сам працюєш? Причин цього велика кількість, в першу чергу це маленька зарплата або її затримки, проста нестача коштів на те, щоб прогодувати себе і свою сім, помста керівнику, викликана образою, залежність від чогось, наприклад, від наркотиків або азартних ігор, порушення у психіці, відсутність сили волі і, звичайно ж, не правильна система зберігання продукції на складі.

Перед тим, як організовувати заходи боротьби з розкраданнями речі зі складу необхідно все ретельно переглянути та проаналізувати. Перевірте всі прилавки та вітрини, що доглядають обладнання працівників складу та багато іншого. Схем крадіжки багато. Бувають крадіжки як самотужки, і у змові. Поодинці крадіжки зазвичай невеликі і невідчутні для великої компанії, а ось крадіжки у змові приносять великий збиток. Необхідно перевірити кожного працівника, його історію життя, а головне – судимість. Особисто перевіряйте накладні, кількість товару, що надійшов і покинутого складу.

У народі є один перевірений спосіб, що дозволяє значно мінімізувати крадіжки зі складу. Суть його у тому, що вкрадений товар повністю чи частково компенсується робітниками цьому складі. Тобто вкрав товар – сплачуй за нього. А оскільки понад 90% крадіжок зі складу відбувається саме співробітниками, то цей спосіб, крім того, що є ефективним, виявився і дуже справедливим.

Потрібно також «тиснути» на співробітників морально, не погано цього слова. Достатньо лише постійно їм нагадувати, що розкрадання зі складу до добра не приведуть. Кожен, хто вкрав рано чи пізно, буде викритий і відповідно понесе суворе покарання.
 
Крім протидій розкрадання, необхідно знизити їхню можливість. Зробити це можна за допомогою досить жорсткої системи зберігання товарів на складі:
 1. Заборонити появу персоналу на території, що охороняється без попередження начальства.
 2. Один і той же вантаж не повинен зберігатися в тих самих місцях.
 3. Щоб ідентифікувати вантаж, використовуйте динамічний штрих-код.

Необхідно встановити і комп'ютерний захист, тобто захист на складі повинен відповідати найсучаснішим системам, які дозволяє красти товари зі складу. Приступати до робочого місця співробітники можуть лише тоді, коли відбудуться різні електронні перевірки.

До речі, значно допоможуть уникнути розкрадання зі складу камери стеження, які фіксуватимуть кожні дії робітників. До речі, прямий запис бажано транслювати безпосередньо в квартиру керівника, де будуть накопичуватися всі аудіозаписи.

Безліч розкрадань відбувається не лише на складах, а й у магазинах, куди товар був доставлений саме звідти.

P/S: Ми пропонуємо онлайн тренінг складська логістика, а також, ви можете переглянути відео тренінг складська логістика в Україні. Нові технології і можливості.