По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Ощадлива логістика Lean Logistics

"Бережлива логістика" (Lean Logistics) – система, що витягує, що включає в себе всі організації в потоці створення цінності для кінцевого клієнта, коли поповнення запасів відбувається за потребою внутрішнього і зовнішнього споживача невеликими партіями.

   Приклад традиційної логістичної схеми.
Традиційна логістична схема може бути представлена на прикладі виробника, оптовика, роздрібного продавця та споживача, коли роздрібний продавець безпосередньо продає товар кінцевому споживачеві та заповнює запаси за допомогою рідкісних та великих партій товару від оптовика, що поставляються за наперед визначеними прогнозами. Велика партія, як правило, обумовлена бажанням роздрібного продавця мати менші транспортні витрати на одиниці продукції і менше відволікатися на процес замовлення та приймання продукції, а також необхідністю мати високий запас товарів через відмінність фактичних продажів від прогнозованих. Та сама схема роботи, заснована на прогнозах і поставках великими партіями, існує між оптовиком і виробником.

Так як точно передбачити обсяг майбутнього попиту неможливо і проставлення прогнозу здійснюється заздалегідь, то в цій системі часто можуть виникати як стан дефіциту (фактичної нестачі товару), так і утворення баласту (виштовхування за прогнозами незатребуваного товару, викликаного завищеними прогнозами). Дисбаланс системи також підстьобується варіацією попиту, що призводить до необхідності завищувати прогнози майбутніх періодів задля забезпечення клієнтів необхідним товаром. Цей дисбаланс посилюється напряму виробника і може призводити до серйозних спотворень у плануванні виробництва. Це так званий "Ефект батога", описаний у "Пивній грі" книги Пітера Сенг "П'ята дисципліна"

 Пропонуємо тренінг ощадлива логістика Lean Logistics, а також, відео корпоративні тренінги з логістики в Україні.

 

Ощадлива логістика.
Система ощадливої логістики базується на принципі витягування споживачем малих партій товару від постачальника та поповненням обсягом, що дорівнює кількості проданого товару. Таким чином, логістична система працює за таким алгоритмом: необхідний товар витягується кінцевим покупцем у роздрібного продавця, запас якого поповнюється за фактом витрачання оптовиком. Виробник як і, з реальних продажів товару оптовиком, здійснює часте поповнення його складу товаром. Цей ланцюжок працює по всьому потоку створення цінності.


   Організація системи ощадливої логістики.
Для організації ощадливої системи логістики необхідно:
- "витягує" сигнал, наприклад, через канбан або електронний обмін даними;
- засіб вирівнювання як у кожному з етапів, і у цілому по потоку створення цінності;
- Система частого відвантаження невеликими партіями. Цей принцип може реалізовуватися як схеми «молоковоз», коли рейси доставки пов'язують продавця з кількома виробниками, а виробника – з безліччю постачальників.
- Організація пунктів проміжного зберігання для консолідації вантажів уздовж циклів поповнення.

Для організації системи ощадливої логістики може використовуватися принцип "супермаркету", коли продавцем формується асортимент та обсяг, що забезпечує товар у достатній кількості та поповнюється у міру фактичних продажів малими партіями.

P/S: Пропонуємо більш дізнатить, про онлайн тренінги з логістики в Україті, та в СНГ.