По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Плінтус з дерева або ПВХ: що краще?

У наші дні популярні плінтуси та оздоблення із ПВХ, але чим саме пластик відрізняється від традиційного дерева? Пластик краще за дерево чи ні? Як вони відрізняються? 

Вважається, що, наприклад, у ванній краще використовувати пластик для тих кутів, де стеля та підлога стикаються зі стінами. Мовляв пластик буде краще у ванній, так як він не гниє і не пліснявіє. Плюс пластик дешевше. Але хіба це краще?

Коротка відповідь: дерев'яний плінтус краще. Хоча він може коштувати трохи більше, це заощадить гроші у довгостроковій перспективі.

Плюси та мінуси використання дерев'яного плінтуса

·         По-перше, деревина є відновлюваним ресурсом, у той час як пластик виготовляється з нафти та інших хімікатів, яких зараз менше, ніж будь-коли, та які викликають велике забруднення навколишнього середовища при їх виробництві.

·         Дерев'яна обробка дуже гнучка, тому ви можете обрізати її до потрібного розміру, а потім вставити на місце.

·         Дерево піддається фарбуванню та герметизації, що дозволяє отримати гарну гладку поверхню. Ви можете пофарбувати його і ніколи не доведеться перефарбовувати.

·         З деревною породою потрібно бути обережніше з водою. Так, якщо вона постійно волога, вона може гнити і пліснявіти, але хороший шар водостійкої фарби допоможе впоратися з цим.

·         При необхідності дерев'яний плінтус легко зняти. Ви просто вставляєте щось тонке і плоске (наприклад, ніж або наконечник викрутки) під нього поряд із цвяхом і обережно піддягаєте. Як тільки у вас з'явиться щілина, просуньте щось суттєвіше, щоб отримати більший важіль. Акуратно просуйтеся по довжині обшивальної дошки, трохи піднімаючи її за раз. Зазвичай ви можете витягнути цілий шматок, не тріснувши і не зламавши його. Витягніть цвяхи та використовуйте їх повторно.

Хоча дерев'яний плінтус обійдеться вам трохи дорожче, простота використання та його “живучість” робить його переможцем.

Плюси та мінуси використання пластикового плінтуса

·         Пластик однозначно дешевше за дерево.

·         Хоча пластикова ліпнина не гниє і не пліснявіє, вона дуже тендітна і не прощає помилок. Ви будете витрачати більше в установці через поломку.

·         Якщо у вашому будинку багато натуральних та особливих виробів, плінтус із ПВХ однозначно не підійде. Наприклад, ліпнина, дорогі дерев'яні меблі, антикварні вироби.

·         Ви повинні попередньо просвердлити кожен отвір для цвяха, тому що навіть тонкі цвяхи, забиті прямо в пластиковий плінтус, можуть його зламати.

·         У нього майже немає гнучкості, тому якщо область, до якої ви його прибиваєте, злегка викривлена, дуже важко змусити його слідувати за стіною, не ламаючись.

·         Ще одним недоліком буде те, що його гладка поверхня погано вбирає латексну фарбу. Фарба скочується, залишаючи сліди від кисті та патьоки.

·         Більшість пластиків не розкладаються біологічно і тому шкідливі для довкілля. Крім того, багато пластмас виготовляються з хімічних речовин, небезпечних для людини. Якщо вас це турбує, не використовуйте пластик.

Вибирайте дерев'яний плінтус та інші види підлогових покриттів в інтернет-магазині UA floor. На їхньому сайті завжди доступні десятки варіантів плінтуса під будь-який дизайн інтер'єру, є зручна доставка і експерти допомагають зробити відповідний вибір, про який ви ніколи не пошкодуєте. Крім того, у них часто є акції та знижки, які дозволяють отримувати висококласне підлогові покриття дешевше і без компромісів.