По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Складаємо резюме на роботу

Напевне кожен з нас задавався питанням, як правильно скласти резюме для того, щоб отримати високооплачуване місце? Адже від того, на скільки грамотне буде ваше резюме, і на скільки серйозно ви підійдете до цієї справи, буде залежати чи зверне на вас увагу роботодавець, та чи запросить вас на співбесіду.

Для того щоб скласти правильне резюме, необхідно згадати та вказати в документі весь ваш попередній досвід роботи та функціональні обов'язки. Краще, якщо Ви все це для початку напишете на листку паперу, що б в процесі складання чистового варіанту нічого не забути і не упустити.

Можна подивитися готові зразки резюме в інтернеті або у ваших друзів, і взяти звідти все те, що вам сподобалося. Потрібно ґрунтовно підготуватися і мати хоча б невелике поняття того, як складається резюме і як воно має виглядати. Це трудомісткий процес, але пам'ятайте, що хорошу роботу знайде тільки той, хто докладе максимум зусиль на самопрезентацію.

Приклад правильного резюме

Приклад правильного резюме на роботу

Резюме потрібно набрати на комп'ютері, у форматі Word, так як більшість роботодавців використовують саме цей текстовий редактор.

У самому верху файлу великими буквами пишемо слово «РЕЗЮМЕ», або як вже стало модним сьгодні, європейський варіант слова "Curriculum Vitae".

Нижче мають бути наступні розділи:

Персональні дані:

ПІБ, дата народження, національність (якщо це потрібно), мобільний телефон (вказуємо той номер, за яким ми точно будемо доступні), E-mail, Адресу проживання, сімейний стан.

Ціль

Пам'ятайте, ціль повинна бути короткою, ну і, звичайно ж, не повинна відлякати майбутнього роботодавця. Зосередьте свою ціль лише на вакансію і на ваших потребах.

Приклад. Ціль: Отримання посади менеджера з продажу (начальника відділу продажів, комерційного директора та ін.).

Очікуваний рівень заробітної плати

Особисто я рекомендую не вказувати цифру, так як іноді це може відлякати роботодавця, та й претенденти не завжди об'єктивно оцінюють ситуацію і свої реальні можливості. Краще в цьому рядку вказати - «за домовленістю».

Досвід роботи

Це найважливіший пункт в резюме. Необхідно вказати досвід роботи у зворотному хронологічному порядку. Вказуємо назву компанії, посаду, термін роботи, посадові обов'язки. Так само можна вказати професійні навички і досягнення.

Приклад:

2005-2012 Менеджер з підбору персонала, «Робота і персонал», м. Київ

Функціональні обовязки:

  • Розміщення вакансій;
  • Обробка резюме;
  • Проведення співбесід;
  • Наведення довідок про кандидата;
  • Адаптація нових співробітників. І т.д.

Освіта

Необхідно вказати інформацію про отриману освіту, а також про: семінари, курси, тренінги та інше. Заповнюємо цей пункт наступним чином: дата, назва навчального закладу, спеціальність.

Особисті якості

Описуємо інтереси, особистості якості: працьовитість, відповідальність, пунктуальність, націленість на результат. Наприклад, для бухгалтера важливою якістю є уважність, висока концентрація, здатність обробляти велику кількість інформації.

Додаткові навички

Вказати реальну інформацію про володіння комп'ютерними програмами, мовами та іншим.

Рекомендації

Необхідно вказати контактні дані, номери телефонів ваших колишніх керівників, які можуть дати на вас рекомендації.

Пам'ятайте, за допомогою резюме ви повинні «продати себе» роботодавцю. Воно повинно бути настільки цікавим, що б менеджеру з персоналу захотілося запросити вас на співбесіду. Але не перестарайтеся з розміром резюме. Воно повинно бути викладене не більше ніж на 2-х сторінках. Всю іншу інформацію можна надати на співбесіді.

Якщо ж у вас зовсім немає досвіду роботи, вкажіть в розділі «ціль», що ви готові швидко навчитися, а ваші особисті якості, висока працездатність, здатність швидко навчатися, відповідальність та інше.

Перед тим, як відправляти резюме в компанію, перевірте, чи немає в ньому помилок. Чи красиво і естетично воно оформлено. Збережіть своє резюме в pdf форматі. Дайте назву своєму документу, наприклад «Резюме Шевченка В.О.» При відправці файлу роботодавцю напишіть супровідний лист, з дуже коротким змістом.

Тепер, коли ви знаєте як правильно складається резюме, дотримуючись наших рекомендацій, ви легко зможете зацікавити роботодавця і знайти хорошу роботу.