По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як вибрати транспортну компанію для доставки товарів на маркетплейс

 Є кілька способів доставляти свої товари маркетплейс. Перший і найпростіший — відвозити їх самотужки: наймати приватників, мати у штаті водія з машиною чи буквально самому їздити на склад за потребою. Але треба розуміти, що такий спосіб забирає багато часу та заважає займатися основною роботою — збільшувати продаж на маркетплейсі. Тому найчастіше краще вибрати транспортну компанію та довірити доставку товарів на маркетплейс їй.

Навіщо потрібна ТК при взаємодії з маркетплейсом
З маркетплейсами працюють як великі транспортні компанії, так і невеликі представники, які спеціалізуються на роботі з найвідомішими майданчиками. Важливо спочатку вирішити, які функції повинна виконувати ТК у вашому випадку. Чи це буде виключно транспортування товарів? Чи потрібно ще перевірити упаковку та маркування? Чи хочете ви, щоб ТК повертала товар назад, якщо складі маркеплейса будуть виявлено порушення? Якщо вирішити всі ці питання заздалегідь, можна суттєво звузити коло вибору.

Взагалі, взаємодія продавця на маркетплейсі та транспортній компанії зазвичай проходить за такою схемою:
 - Оформлення;
 - підготовка товару, приведення його у відповідність до вимог маркетплейсів;
 - передача товару перевізнику;
 - доставка на розподільчий центр та ще одна перевірка відповідності силами ТК, якщо це передбачено послугами;
 - отримання пропуску на склад маркетплейсу;
 - Доставка на склад маркетплейсу, отримання документів.

 *** Ми всі прагнемо заробити на маркетплейсах, тому будь-який етап, у тому числі перевезення товару, потрібно оцінювати з погляду витрат. Однак низька ціна не повинна бути єдиним критерієм. Вибір ТК залежить від завдань, які селер планує доручити перевізнику. Чи потрібно йому приїжджати за товаром на ваш склад, чи самі ви привезете поставку на термінал. Чи потрібно зберігати товар якийсь час на терміналі ТК (і платити за це), чи постачання одразу вирушить на склад МП. Який обсяг та періодичність поставок ви плануєте, на які склади МП? Крім того, у кожного маркетплейсу свій список вимог до транспортних засобів, на яких привозять постачання — це теж потрібно враховувати при виборі ТК.
 Доречи, ми пропонуємо, відео тренінг Транспортна логістика, а такж, відео тренінг Складська логістика, нові можливості.

Важливі аспекти під час виборів ТК
Є кілька важливих моментів, на які варто звернути увагу під час вибору перевізника товарів на маркетплейс.

1. Вартість
Це очевидний аспект, якому приділяють увагу усі. Але при виборі транспортної компанії важливою є не сама вартість, а послуги, які ви отримуєте за цю вартість. Найчастіше у великих перевізників ціна вища, але до неї входить перевірка відповідності упаковки та маркування вимог маркетплейсу, врегулювання спірних ситуацій на місці, виправлення недоліків упаковки. Все це насправді стане скороченням витрат і економією, в результаті більш висока ціна виявиться вигіднішою для продавця, ніж низька ціна, в яку входить лише перевезення товарів.

Існують продавці, стратегія яких – тотальна економія та скорочення витрат. Вони свідомо вибирають транспортні компанії, що пропонують найнижчу вартість перевезення. Вони знають, що йдуть на певні ризики: товар можуть зашкодити, упаковку перевіряти ніхто не буде, певно, частина товару повернеться. Якщо це усвідомлена стратегія, тоді варто вибирати дешевші транспортні компанії.

2. Репутація транспортної компанії
Якщо немає завдання знайти найдешевшу транспортну компанію, варто звернути увагу на репутацію та відгуки. Про це говорить Максим Морозов, керівник маркетингової агенції RELEAD.PRO, маркетолог:

 *** Рекомендую обирати ТК, оцінюючи ділову репутацію компанії на ринку та тарифи — адже всі переміщення країною зрештою впливатимуть на собівартість одиниці товару.
А ділова репутація — це маркер, яким ще до початку співпраці можна визначити, чи будуть виконані зобов'язання за термінами та методикою здачі.

3. Зворотній зв'язок.
Зворотний зв'язок з транспортною компанією має бути якісним та швидким. Це особливо важливо у разі доставки товарів на маркетплейс. Тому що правила у маркетплейсів змінюються часто, перевірки на відповідність цим правилам не страхують продавця від того, що товар не буде прийнято. Тому продавець і перевізник має мати налагоджений зворотний зв'язок, щоб продавець у будь-який момент міг дізнатися, в якій точці його товар і чи все гаразд, а якщо ні — виправити ситуацію.

Підведемо підсумки. Щоб вибрати транспортну компанію для перевезення товарів на маркетплейс, потрібно визначитися, які функції вона має виконувати. Відповідно до них потрібно оцінити співвідношення ціна-якість у великих ТК. За інших рівних варто вибирати компанію, яка спеціалізується на доставці на маркетплейси. Уникнути посередництва транспортної компанії також можна, але в цьому випадку вам доведеться відвозити товари самому, звертатися до приватних перевізників або наймати водія до штату. На перший погляд, це може здатися вигідним рішенням, але насправді часто обертається незапланованими витратами.