По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Сучасні козлові крани від провідного українського виробника

Одним із найпоширеніших видів підйомно-транспортної техніки, що використовуються як на відкритих, так і на закритих майданчиках, є козлові крани - https://kzpto.com.ua/uk/kozlovi-krani/. Варто уточнити, що козлові крани відносяться до групи кранів мостового типу. Проте, на відміну класичних мостових кранів, у козлових моделей міст встановлюють на опорах, розташованих на ходових візках. Така конструкція зовні нагадує будівельні козли – звідси і назва «козловий кран».

Основними компонентами козлового крана є міст, у якого може бути одна або дві консолі, та дві опори. Міст зазвичай виконують у вигляді однієї або двох балок звареної конструкції, але іноді можуть бути ферми. Великий діапазон розмірів прогону, висоти підйому та вантажопідйомності забезпечується особливостями конструкції. Зокрема, зазначені параметри можуть становити:

  • вантажопідйомність – 50 тонн і більше;
  • величина прогону – до 40 метрів;
  • висота підйому вантажів – до 30 метрів.

У деяких випадках для підвищення несучої здатності моста використовують попереднє напруження, створюване контрвантажем через вантові (тросові) розтяжки. Це дозволяє збільшити вантажопідйомність до 2-х разів або суттєво збільшити прогін.

Сам кран і вантажопідйомний механізм приводяться до руху за допомогою електроприводів. Двигуни можуть бути як одношвидкісними, так і двошвидкісними. Можливість виконання операцій із різними швидкостями підйому та пересування, швидке та плавне їх регулювання, створює не тільки зручність у роботі, а й оптимізує виконання підйомно-транспортних робіт взагалі. Це досягається завдяки використанню сучасного частотного перетворювача, в якому плавно регулюється частота струму, що живить електродвигуни.

Ходові візки з колесами забезпечують пересування крана по рейкових коліях, що знаходяться на землі (точніше, на забетонованій поверхні). По мосту рухається вантажний візок, на якому встановлено вантажопідйомний механізм (зазвичай це тельфер), оснащений вантажозахоплювальним пристроєм (залежно від виду вантажу це може бути гак, гакова підвіска, електромагніт, кліщі, грейфер, стропи, траверси тощо).

Усе управління зазвичай виконують із кабіни, що закріплюється на мосту. Однак, як варіант, на порівняно невеликих робочих майданчиках козлові крани можуть керуватися із землі за допомогою системи радіоуправління, а іноді – звичайного провідного підвісного пульта.

Особливості використання козлових кранів

На сьогодні найкращими в Україні по праву вважаються козлові крани, що виготовляються на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання. Купити козловий кран - це гарне рішення, адже його за необхідності можна досить легко демонтувати, перевезти на інше місце, і знову змонтувати.

Також можна відзначити велику вантажопідйомність на одиницю ваги та порівняно низьку вартість поточних експлуатаційних витрат таких козлових кранів. До їх недоліків можна віднести неможливість використання при великих ухилах місцевості. Використовують крани козлового типу для виконання вантажно-розвантажувальних та транспортних робіт у різних галузях промисловості, а також у транспортно-логістичних центрах і на великих будівельних майданчиках.

Відносно низька ціна козлового крана за чудової якості, що забезпечується надійними комплектуючими, є відмінними рисами всієї вантажопідіймальної кранової техніки, що випускається Київським заводом ПТО.

Докладніше дізнатися про особливості сучасних козлових кранів можна на заводському сайті виробника.