По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як навчитися транспортної логістики

Гостра нестача кваліфікованих кадрів є однією з основних проблем вітчизняної логістики. І оскільки ця сфера передбачає можливість працювати віддалено, багато хто замислюється про те, як стати логістом з вантажоперевезень на дому. Для цього необхідно вибрати вид діяльності, вивчити основи професії і вирішити організаційні питання щодо облаштування робочого процесу і пошуку вакантного місця.

Якими видами діяльності в сфері логістики можна займатися вдомаОсновною перевагою роботи логістом є високий дохід професії. З іншого боку, і навантаження в сфері вантажоперевезень досить велика. А тому, замислюючись про те, як стати логістом, з чого почати і скільки ви зможете заробляти, вам необхідно зробити вибір яким видом діяльності ви плануєте займатися.Це можуть бути такі посади:

• Диспетчер - здійснює зв'язок між замовником і прямим перевізником (водієм). Суть роботи полягає в прийомі дзвінків від клієнтів, підборі виконавців, розрахунку вартості і узгодженні часу завантаження і доставки. Диспетчер на дому, як правило, працює з приватними клієнтами та приватними перевізниками вантажів. Оплата праці диспетчера розраховується за ставкою за кожну зміну (одна доба). Такий вид діяльності практично не вимагає навичок і доступний початківцям. А тому, в цьому напрямку дуже часто працюють жінки в декреті.


Менеджер з продажу логістичних послуг - здійснює комплексну роботу з пошуку клієнтів. У його завдання входить аналіз ринку послуг, ведення бази постійних клієнтів, прозвон клієнтської бази і пошук нових замовників, оформлення договорів і звітності, реклама послуг перевезення. Менеджер з продажу логістичних послуг працює з замовниками виробничими і торговими компаніями або ІП, пропонуючи послуги товарних вантажних перевезень. Заробіток на цій посаді формується з відсотків за кожну проведену операцію. Такий фахівець, як правило, є представником компанії перевізника.• Логіст (менеджер з логістики) - це фахівець високого рівня. У його завдання входить розробка найбільш оптимальних маршрутів доставки, підбір перевізників, розрахунок скорочення витрат, відстеження перевезень, координування роботи складу і часу доставки вантажів. Такий фахівець найчастіше є найманим працівником компанії постачальника продукції, якої необхідні послуги вантажних перевезень. Заробітна плата менеджера з логістики виражається в місячному окладі і різних бонуси у вигляді премій.


Ми пропонуємо корпоративні тренінги з логістики, а також, відкриті тренінги – ( тренінг складська логістика, тренінг транспортна логістика), та багато інших, тренінги з логістики в Києві.Графік роботи та доходи логіста на дому

Оцінюючи можливий рівень заробітку, необхідно уявляти, що таке логістика на практиці. Це досить важка праця по обробці великого обсягу інформації з метою пошуку найбільш оптимального (економічного) маршруту по доставці вантажу.

Професія логіст дозволяє новачкові отримувати дохід від 200 доларів за місяць. З іншого боку, заробіток досвідченого фахівця нерідко сягає 4000 доларів. Звичайно, такий високий рівень зарплати ви зможете отримати тільки за умови постійної, а не віддаленої роботи. При роботі на дому, заробіток може складати приблизно третину від витрат на пальне. Середні статистичні показники доходу початківців логістів по країнам представлені в наступній градації:

    Україна - від 200 доларів;
    Білорусь - від 300 доларів;
    Росія - від 600 доларів;
    Європа - від 1500 євро.

Реальний заробіток логіста на дому залежить і від формату його діяльності. Наприклад, стандартний графік роботи для диспетчера з вантажоперевезень: одну добу роботи і дві доби вихідних. Це означає що фактично ви будете працювати близько 10 діб на місяць. Оплата праці в середньому від 15 доларів на добу. Таким чином, диспетчер може заробляти від 150 доларів за місяць.

Менеджер з продажу логістичних послуг працює за відсоток, який становить до 30% загальної суми угоди. Його робота має постійний графік, але укладання угод носить змінний характер. При цьому суми договорів також можуть бути різними. Наприклад, якщо ви зуміли укласти договір на суму 400 доларів (перевезення вантажу вагою 10 тонн на відстань близько 1000 км), ви зможете отримати до 120 доларів від угоди. Грамотний менеджер здатний укладати від 10 подібних договорів за місяць, що забезпечує дохід від 1200 доларів.

Безпосередньо логіст може заробляти суми від 2000 доларів і вище. Але працювати на дому він може тільки в форматі аутсорсингу. А це означає, що потрібно постійно шукати нові проекти. Вашими клієнтами можуть бути невеликі виробництва, які не можуть містити фахівця у власному штаті, а робота з великими логістичними компаніями неможлива по деякому ряду причин.