По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Навіщо потрібна логістика підприємству?

Поняття логістики сьогодні вже зовсім не нове, про нього знають багато бізнесменів і оператори. Деякі великі компанії вже довгий час користуються логістичними послугами, але все ж велика частина підприємств сьогодні знаходяться на стадії зважування всіх за і проти і визначення того, чи потрібна їм логістика взагалі.

Так що ж таке логістика і навіщо вона потрібна? Це питання ми розглянемо в даній статті. Сподіваємося, що наші відповіді допоможуть Вам розмістити всі крапки над «і» і прийняти раціональне рішення.

Логістика - як інструмент оптимізації витрат підприємства?

Перш ніж дати відповідь на це питання, давайте спочатку запитаємо себе: а чи замислювалися Ви хоч раз про те, як зменшити витрати на транспортування товарів з точки А в точку В? Досліджували Ви карту в пошуках найкоротшого або малозатратного маршруту на транспортування? Якщо так, то Ви точно знаєте як оптимізація маршрутних шляхів економить кошти компанії. Ефект від такої роботи особливо помітний при великих оборотах компанії або великої кількості перевезень.

На жаль знайти цей заповітний оптимальний шлях завдання зовсім не просте. Для цього потрібно зібрати дані і виконати складні розрахунки, зіставивши які можна визначити найбільш швидкий або найменш витратний маршрут. Рішенням таких питань як раз і займається логістика. Крім того, скориставшись послугами логістичної компанії можна оптимізувати і ряд інших виробничо-торговельних процесів, тим самим ще більше заощадити кошти компанії. Доречі, ми пропонуємо
тренінги з логістики в Києві, а також семінари Київ, в інших містах України.

Як наочний приклад наведемо стандартну ситуацію. Припустимо що у Вашій компанії з'явилася задача в транспортуванні контейнера великих розмірів з Шанхая до Києва. Перше питання: Який спосіб транспортування вибрати: автомобільний транспорт, авіа, водний або залізничний? Іноді основне завдання полягає навіть не в тому як мінімізувати витрати, а як доставити вантаж в максимальне короткі терміни. В такому випадку завдання логістики буде полягати в зіставленні всіх можливих стратегій і пошук найбільш оптимального варіанту транспортування.

Як бачите важливість логістики в економіці компаній зовсім не завищена. У той же час, це зовсім не говорить про те, що кожному підприємству без винятку потрібно терміново організовувати свій логістичний відділ. Для вирішення подібних завдань іноді досить просто скористатися послугами фахівця або логістичної компанії.

У будь-якому випадку правильне використання цієї науки допоможе оптимізувати витрати і уникнути великої кількості, якими так сповнений сучасний вітчизняний і світовий ринок.