По всем вопросам обращаться
info@nbc.ua
(044) 233-46-69

Як впроваджувати lean - технології у логістиці

Інноваційні підходи в логістиці прийшли з філософії ведення бізнесу, названої Lean або «ощадливим» виробництвом. Ця теорія перевертає всі принципи менеджменту попри зовнішню простоту. Суть зводиться визначення цінностей для покупця. У Lean-компаніях зменшуються в рази запаси на складі, зростає асортимент, збільшується відсоток клієнтів, які задовольнили свій попит – стає зрозумілим, що за такою схемою майбутнє.

  Lean-технології актуальні не тільки на виробництві, а й у всій компанії. Коли ціле підприємство працює за єдиними стандартами, його ефективність подвоюється. Головний принцип у "ощадливій" логістиці – зменшити вартість та збільшити якість обслуговування клієнтів. Досягається така мета шляхом усунення бізнес-процесів, які дають товару цінності.

Як з'явилося "ощадливе" виробництво? Винайшли Lean-технології у японській компанії Toyota в середині ХХ століття. На той час попит на автомобілі був зовсім невеликим. Підприємство не могло у такій ситуації закуповувати дороге обладнання. Стало зрозуміло, що неможливо вибудовувати роботу з урахуванням традиційного управління. Тоді керівник компанії задумався, а як досягти максимальної ефективності бізнесу із малими ресурсами. Довелося винаходити багато різних моделей автомобільних машин із маленьким на них попитом та обмеженими ресурсами. До цього таких завдань ніхто вирішити було і навіть намагався, оскільки ефективність сприймалася лише умовах масового виробництва. Через кілька десятиліть система «ощадливого» виробництва застосовується по всьому світу.

Тоді керівник компанії задумався, а як досягти максимальної ефективності бізнесу із малими ресурсами. Довелося винаходити багато різних моделей автомобільних машин із маленьким на них попитом та обмеженими ресурсами. До цього таких завдань ніхто вирішити було і навіть намагався, оскільки ефективність сприймалася лише умовах масового виробництва. Через кілька десятиліть система «ощадливого» виробництва застосовується по всьому світу.

Принципи "ощадливого" виробництва Якщо Ви зуміли побудувати свої бізнес-процеси оптимально, без ціннісних втрат - це і є "ощадливе" виробництво. Наприклад, покупцю зовсім не важливо, скільки запасів у вас залишилося на складі, скільки відсотка браку ви отримали. Але зазвичай всі виробничі ситуації, витрати автоматично перекладаються на споживача.

Якщо раніше орієнтація йшла на масове виробництво, робили великі запаси на складах, таким чином акцентували увагу на виготовлювачі, то тепер цінність продукту визначає сам покупець.

При Lean-Виробництві кожен співробітник максимально залучений в процес і може зробити власні рекомендації. Крім того, співробітники працюють не вузькопрофільними відділами, а цілими командами, що складаються з різних спеціалістів. Це допомагає мотивувати працівників, щоб вони бачили результат своєї праці.

Все, що не несе цінності для покупця, повинно бути усунуто.
Пропонуємо тренінг ощадлива логістика Lean Logistics, також, відео корпоративні тренінги з логістики в Україні. І дізнайтесь, шо таке ощадлива логістика Lean Logistics, і навщо це потрібно для компанії.
Головні цілі Lean-виробництва такі:
  - Зменшення будь-яких витрат;
  - Зменшення термінів створення товару;
  - зменшення складських та виробничих офісів;
  - гарантоване постачання замовнику;
  - Висока якість з мінімальною вартістю;
  - Постійне вдосконалення процесів чи стратегія kaizen.

  Методи впровадження "ощадливого" виробництва
  - Аналіз виробництва всіх етапах, знаходження цінності для покупця.
  - Метод "витягування" продукту – створення товару лише тоді, коли це потрібно покупцю.
  – Метод "канбан" – безперервне забезпечення компанії матеріалами, при цьому запаси відсутні.
  - Метод "кайдзен" – постійне налагодження та вдосконалення.
  - Метод 5С - створення ефективного робочого місця.
  - Метод SMED – переналагодження обладнання дуже швидке.

 - Метод TPM – регулярний догляд обладнання. Метод «візуалізації» – на робочому місці використовують інформаційні матеріали (колірне маркування, графіку), щоб показати, як "було" раніше у роботі, і як "стало".
 - Метод "U-подібних осередків" - все обладнання підприємства розміщують у вигляді підковування "U", послідовно по операційному процесу. Це дозволяє оператору не витрачати час, щоб дістатися наступного етапу роботи.



  Lean-логістика.
  Дуже важливо в Lean-логістиці приділяти увагу технологічному устаткуванню: своєчасно ремонтувати та обслуговувати. Таким чином, ви забезпечите безперервний процес роботи і зможете виключити відмови. Крім того, слід приділяти увагу підготовці персоналу, всьому ланцюжку менеджменту середньої та нижчої ланки.

Найбільш суттєвим у «ощадливій логістиці» є взаємини з перевіреними та надійними постачальниками. Ідея «ощадливої логістики» – організувати виробництво, яке потребує малих витрат, та використовується мінімальна кількість ресурсів.

Цю технологію вже оцінили і в Україні, вона використовується, зокрема, на підприємстві "Кока-Кола Беверіджіз Україна Лімітед". У компанії «ощадливе» виробництво застосовують у різних структурах. Це дало зниження собівартості готового товару, зменшило втрати під час складування, логістики, бракування, а також – забезпечило зворотний зв'язок із клієнтами. Зараз завод – один із лідерів щодо оптимізації виробництва серед інших підприємств цієї групи у 30 країнах.

   Філософія lean-технологій завойовує світ.
  Стає очевидним, що під час бізнес-конкуренції, мінливої кризи та глобалізації, компаніям нічого іншого не залишається як застосовувати найкращі з найкращих методів та технологій менеджменту. Потрібно вчиться створювати такі товари та послуги, які змогли б максимально задовольняти покупців за ціною та якістю, а також – швидкості доставки продукту. Будь-які втрати у процесі виробництва – це проблема, яка не додає цінності товару чи послуги.

Позбудеться всього зайвого, або так званого «муда» (по-японськи відходів, сміття) не тільки у виробничих та бізнес-процесах, але у свідомості співробітників та в менеджменті – ось девіз Lean-компанії. Запам'ятайте, що ефективність роботи підприємства не залежить від того, наскільки великі запаси на складі. Навпаки, приміщення з товарами треба зменшувати, бо великі склади – це заморожені (тобто втрачені) гроші.

P/S: Пропонуємо більш дізнатить, про онлайн тренінги з логістики в Україті, та в СНГ. А також, відео тренінг складська логістика, в вашій компанії.